W Małym Angielskim Domku

Konieczność zawiadomienia właściwego urzędu gminy zamiarze budowy lub remontu ogrodzeń dotyczy tylko tych, które mają być postawione od strony dróg, ulic, placów, torów kolejowych i innych miejsc publicznych. W tym domu króluje biel i czerń oraz naturalne drewno, słowem - łagodny minimalizm. Prosta bryła budynku pozwala na optymalne wykorzystanie powierzchni, a zewnętrzne ściany nośne eliminują niepotrzebne podziały. Duże okna, które mają nawet do 5,forty metrów szerokości, sprawiają, że wnętrze stapia się z naturą. Biała, połyskująca podłoga z gresu odbija chmury poruszające się na niebie w ciągu dnia oraz księżyc w nocy. W pokoju dziennym, zamiast zwykłego kominka, znajduje się praktyczny i nietypowy żeliwny piec. Ścianę za nim wykończono czarnym łupkiem. Graficzne elementy wnętrza podkreślone zostały przez tryptyk „Kobieta na plaży”, zawieszony na jednej ze ścian. Dwie symetrycznie rozmieszczone grafitowe sofy wyznaczają oś prowadzącą do kominka. Schody zostały zbudowane z betonu i wykończone naturalnym drewnem. Stoły wykonano z drewna akacjowego, który również pojawia się w kuchennych meblach.
Apartament zlokalizowany w sercu Warszawy został zaprojektowany dla miłośników podróży. Dlatego też na ścianie holu znalazła się grafika z największymi stolicami. Dominującym kolorem we wnętrzu jest biel, a materiałem - cegła. Jasna kolorystyka została skontrastowana z czarnymi dodatkami, w postaci porcelany, krzeseł, tekstyliów i grafik. Do sypialni przytulność została wprowadzona dzięki tapicerowanemu zagłówkowi, który rozpościera się na całą ścianę i sięga aż do sufitu.
Doskonały przykład rodzinnego, przytulnego domu na przedmieściach. Zaaranżowany tak, aby wyrażał osobowość gospodarzy, a jednocześnie pasował do stylu życia tego młodego małżeństwa. Ich wielką pasją są podróże, podczas których kolekcjonują wyśmienite wina. W strefie dziennej nie mogło więc zabraknąć winiarki. W kuchni pojawił się też niecodzienny blat, sprawiający wrażenie zawisłego w powietrzu. Ciekawymi akcentami w tym domu są kontrastujące ramki w strefie dziennej, a także powstałe na zamówienie komody, kominek z granitu czy eleganckie sztukaterie. Przestrzeń strefy wejściowej optycznie powiększają zastosowane duże lustra. Oczkiem w głowie Pana domu jest klasyczny męski gabinet. Pojawiła się w nim charakterystyczna zieleń i blog o urodzie . Całość uzupełnia lekko połyskująca tapeta. Ulubionym miejscem Pani domu jest zaś łazienka połączona z sauną. To w tej przestrzeni najchętniej znajduje ona wytchnienie i spokój.
Tak, aby był w pełni zadowolony z aranżacji swojego wnętrza. Dekoratorzy wnętrz. Aby stworzyć dom lub mieszkanie swoich marzeń musimy w to włożyć sporo wysiłku. Przede wszystkim musimy określić styl w jakim najlepiej się czujemy. Jedni wolą wnętrza nowoczesne, inni zaś preferują styl klasyczny. W obu przypadkach ważna jest konsekwencja w doborze mebli i dodatków. Wykańczanie wnętrz to trudna sztuka.
W tym projekcie nie ma zasugerowanego gabinetu (choæ w rzeczywisto¶ci najmniejsza z sypialni mog³aby pe³niæ jego rolê), jest to wiêc raczej propozycja dla rodziny, w której rodzice spe³niaj± siê zawodowo poza domem. Na strychu mamy do dyspozycji 51 m2, z których mo¿na wykroiæ dodatkowe pokoje lub pozostawiæ tê przestrzeñ do swobodnego wykorzystania. Bardzo lubiê gdy dom daje mo¿liwo¶æ zmieniania funkcji wnêtrza, na strychu mog± mieæ swoje "bazy" dzieci, mo¿na zorganizowaæ ok±cik do æwiczenia jogi albo ma³± pracowniê krawieck±- wszystko zale¿y od naszych potrzeb i marzeñ:).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *